Tagi

Jezus

Oto powiedziała żona Imrana: „Panie mój ! Ja poświęcam Tobie to, co jest w moim łonie. Przyjmij to więc ode mnie, wszak Ty jesteś Słyszący, Wszechwiedzący!” A kiedy ona porodziła, powiedziała: „Panie mój ! Oto złożyłam ją – istotę żeńską.” – A Bóg wie najlepiej, co ona złożyła, przecież rodzaj męski nie jest jak żeński. – „Nazwałam ją Marią. I oto oddaję ją, ją i jej potomstwo, Tobie pod opiekę przed szatanem przeklętym!”I przyjął ją jej Pan przyjęciem pięknym, i uczynił, iż wyrosła wzrostem pięknym, i zaopiekował się nią Zachariasz. Za każdym razem, jak wchodził do niej Zachariasz, do przybytku świętego, znajdował u niej zaopatrzenie. Powiedział: „O Mario! Skąd to przychodzi do ciebie?” Ona powiedziała: „To jest od Boga.” Zaprawdę, Bóg daje zaopatrzenie, komu chce – bez żadnego rachunku!

Koran (3; 35 – 37)

Oto powiedzieli aniołowie: „O Mario! Bóg zwiastuje ci radosną wieść o Słowie pochodzącym od Niego, którego imię Mesjasz, Jezus, syn Marii. On będzie wspaniały na tym świecie i w życiu ostatecznym, i będzie jednym z przybliżonych.I będzie przemawiał do ludzi już w kołysce, a także jako mąż dojrzały; i będzie wśród sprawiedliwych.”Ona powiedziała: „O Panie mój ! Jakże będę miała syna, skoro nie dotknął mnie żaden mężczyzna?” Powiedział: „Tak będzie! Bóg stwarza to, co chce! Kiedy On decyduje o istnieniu jakiejś rzeczy, to tylko mówi: Bądź! – i to się staje.”On nauczy go Księgi i mądrości, Tory i Ewangelii.I uczyni go posłańcem do synów Izraela: „Przyszedłem do was ze znakiem od waszego Pana. Ja utworzę wam z gliny postać ptaka i tchnę w niego, i on stanie się ptakiem. Ja uzdrowię chorego i trędowatego i ożywię zmarłych – za zezwoleniem Boga. Ja wam opowiem, co jecie i co gromadzicie w waszych domach. Zaprawdę, w tym jest znak dla was, jeśli jesteście wierzącymi!Ja przychodzę potwierdzić prawdziwość tego, co było przede mną w Torze, i aby uczynić dla was dozwolonym część tego, co wam było zakazane. Przyszedłem do was ze znakiem pochodzącym od waszego Pana. Bójcie się Boga i słuchajcie mnie!

Koran (3; 45 – 50)

Imam Ali (pokój z nim) o Jezusie:
Powiem wam też o Jezusie, synu Marii. Kamień był jego poduszką, nosił szorstkie szaty i jadł proste pożywienie, a jego jedyną przyprawą był głód. Tylko księżyc dawał mu nocą światło i tylko słońce zapewniało mu ciepło zimą. Jego owocami były tylko te, które spożywało także bydło. Nie miał żony, która by go uwodziła ani dzieci, które mogłyby stanąć między nim, a  jego obowiązkami; ani też bogactwa odwracającego jego uwagę ani żadnych pożądań. Jego transportem były własne stopy, a służącymi dłonie.

Najlepszym jednak przykładem jest wysłannik Boga, a najlepszym ze stworzeń w oczach Boga jest ten, kto podąża w jego ślady. Brał bardzo mało z tego świata i nie rozglądał się za jego przyjemnościami. Jadł bardzo mało i zazwyczaj bywał głodny. Oferowano mu cały świat, on jednak go nie przyjął. Nienawidził wszystkiego czego nienawidzi Bóg i uważał za niegodne wszystko, co niegodne było w oczach Pana. My jednak często kochamy to, czego nie znosił Prorok i Bóg, oddalając się od nich wielce.

Wszystkim chrześcijanom z okazji świąt Narodzenia  Jezusa Chrystusa  (pokój z nim) życzę dużo szczęścia, radości, spokoju i rodzinnego ciepła.
Niech pokój, miłość i szczęście otoczy was wszystkich.

 

Reklamy