Tagi

juden-und-arabs

Na zdjęciu muszrik Abd Allah ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, przywódca sekty wahabickiej, który wita się ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi i sprzymierzeńcami w walce z islamem.

Libański polityk, analityk dr Nacib Hoteit w wywiadzie dla dziennikarki Russia Today Nadieżdy Kevorkovej mówi o trzech filarach amerykańskiego modelu „nowego islamu”, a także o tym, dlaczego Stany Zjednoczone oczyszczają Bliski Wschód z chrześcijan i dlaczego interesy syryjskich rebeliantów tak niespodziewanie zbiegły się z interesami USA i Izraela.

 

Nadieżda Kevorkova: USA pozwolą Syrii zwyciężyć?

Nacib Hoteit: Nie pozwolą. Opozycja jednak nie jest w stanie wygrać.

N.K.: Wobec tego jakie są możliwe warianty rozwoju sytuacji?

N.H.: Trzeba patrzeć realnie. Amerykanie muszą zrobić sobie przerwę. Muszą się dostosować do nowej sytuacji na świecie. Muszą utrzymywać relacje z Rosją, muszą liczyć się z BRICS. Amerykanie potrzebują 5–10 lat na to, by zrozumieć, że nie są jedynymi gospodarzami świata.

Jednak nie są w stanie zaakceptować porażki. Odchodząc wzniecą pożar. Nie wybaczą Rosji i Iranowi porażki, będą przeciwko nim nadal prowadzić wrogą politykę.

Istnieje mnóstwo Takfirystów (sunnicka sekta, która oskarża innych muzułmanów o odstępstwa od wiary), którzy, gdy wrócą do swoich rodzimych krajów, rozpalą w nich ogień nienawiści.

Kwestia palestyńska jest obecnie całkowicie zamrożona. Izrael poniósł w Syrii porażkę i chce się za nią zemścić. Jeśli Hamas odwróci się od Kataru i przystąpi ponownie do Frontu Oporu to możliwe będą inne warianty rozwoju sytuacji. Tylko ten odgrywa znaczącą rolę w Palestynie, kto posiada broń. Nie ma w tym przypadku pokojowego rozwiązania.

N.K.: Czy istnieje niebezpieczeństwo, że konflikt syryjski przeniesie się do Libanu?

N.H.: On już tu jest. Wybuchy w bejruckiej dzielnicy Dachia, w Trypolisie – wszystko to jest związane z kryzysem syryjskim. Wewnątrz Libanu istnieją struktury, które wpływają na Syrię. Rozbieżności w kwestii syryjskiej funkcjonują w Libanie na wszystkich poziomach. Sama kwestia 1,3 mln uchodźców stanowi wieloaspektowy problem. Od 1945 r., wszystkie próby zamachu stanu w Syrii były organizowane z Bejrutu. Teraz Liban jest zapleczem zbrojnej opozycji, walczącej z syryjskimi wojskami rządowymi. Tutaj przyjeżdża się w celach turystycznych, by odpocząć i by wspierać opozycję zbrojną. Tacy ludzie tu trafiają.

N.K.: Kim są ludzie, którzy wspierają opozycję zbrojną w Syrii?

N.H.: Wielu z nich to Syryjczycy, są obywatele monarchii saudyjskiej, Libii, Kuwejtu. Mogą łatwo dostać się do Trypolisu – zdecydowana większość to mieszkańcy Bliskiego Wschodu. Czeczeni czy Afgańczycy nie mogą tak łatwo dostać się w te rejony – oni mają inne tradycje kulturowe. Ale Arabowie znają naszą tradycję.

Cały wywiad znajduje się na: http://ssl9.geopolityka.org/wywiady/2562-amerykanie-%27buduja-nowy-islam%27

 

STRONY INTERNETOWE SEKTY WAHABICKIEJ W POLSCE:

http://www.planetaislam.com/

http://www.hidaya.pl/

https://www.facebook.com/pages/Islam-po-polsku/229308817105396?fref=ts

ORGANIZACJA SPONSOROWANA PRZEZ SEKTĘ WAHABICKĄ:

http://www.islam.info.pl/

Reklamy