Tagi

,

KabirHelminski

Serdecznie zapraszamy na spotkania z Kabirem Helminskiem z USA, szajchem tańczących derwiszów, które odbędą się 25, 26 i 28 września w trzech miastach:
25 września w Krakowie, 26 września w Kielcach i 28 września w Warszawie.

Szajch Kabir Jest jednym z największych popularyzatorów dzieł Dżelaladdina Rumiego na Zachodzie, autorem wielu książek, wydawcą, uczestnikiem licznych międzynarodowych spotkań, nauczycielem duchowym, a od 25 lat jest również szajchem bractwa mawlewitów.

Kabir Helminski jest tłumaczem i popularyzatorem sufizmu, szczególnie dzieł Dżelaladdina Rumiego, wielkiego 13 wiecznego poety i muzułmańskiego mistyka. Od 1990 roku pełni funkcję szajcha bractwa mawlewitów, wywodzących się od Rumiego, jest również dyrektorem The Threshold Society (sufism.org) i dyrektorem założycielem Baraka Institute (barakainstitute.org). Jego praca skupia się na włączeniu nowego języka duchowości do wyrażania fundamentalnych psychologicznych i metafizycznych prawd duchowego procesu.

Jego książki na temat duchowości  Living Presence i The Knowing Heart  zostały przetłumaczone na osiem języków. Jego niedawno wydane książki to Love’s Ripening, Rumi on the Heart’s Journey (Shambhala 2010); i The Rumi Daybook (Shambhala 2012).

W 2009 roku Kabir otrzymał tytuł jednego z „500 najbardziej wpływowych muzułmanów na świecie” („500 Most Influential Muslims in the World”). W latach 1994-2000 odbył cykl podróży z tańczącymi derwiszami z Turcji, udostępniając duchową kulturę sufich do ponad 100 tysięcy osób.
Kabir jest absolwentem Wesleyan University (1968), oraz uzyskał tytuł magistra nauk humanistycznych w Institute of Transpersonal Psychology, oraz tytuł honoris causa w dziedzinie literatury od Uniwersytetu Seldżuckiego (Selçuk Üniversitesi) w Konyi w Turcji.

Szczegółowy program spotkań:

1. 25 wrzesień, spotkanie w Kinie Pod Baranami (kinopodbaranami.pl) w Krakowie. Spotkanie prowadzi Andrzej Saramowicz.
Temat Spotkania: „Sufizm, Rumi i edukacja duszy”.
Spotkanie poprzedzone zostanie pokazem filmu Bab’Aziz – drogi ojciec reż. Nacer Khemir (96′). Po filmie spotkanie z Kabirem Helminskim poprowadzi Andrzej Saramowicz.
Godzina spotkania: 18
Miejsce: Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27, 31-010 Kraków.

2. 26 wrzesień, Kielce, Pallotyńskie Centrum Dialogu, Wychowania i Promocji. Spotkanie prowadzą Bogdan Białek i Andrzej Saramowicz.
Temat spotkania: „Sufizm, Rumi i wolność duszy”.
Godzina spotkania: 18
Miejsce: Karczówka-Klasztor 1; 25-755 Kielce

3. 28 wrzesień, Warszawa: Pałac Pod Blachą”
Spotkanie prowadzi: Andrzej Saramowicz
Temat: „Sufizm, Rumi i medytacja w ruchu.”
Godzina spotkania: 14-17.
Miejsce: plac Zamkowy 4, Warszawa

Inicjatorem spotkań jest Polska Fundacja Sufich im. Dżelaladdina Rumiego, we współpracy z Zamkiem Królewskim, Kinem Pod Baranami, Wydawnictwem Barbelo i miesięcznikiem Charaktery, ktory jest patronem medialnym wydarzeń.

http://www.sufi.org.pl/kabir_helminski_in_poland.html

Reklamy