Tagi

I-love-Jesus-pbuh-do-you-islam-30625991-1024-773

 

Muszę przyznać, że szkoda mi Proroka Jezusa (pokój z nim) własnie tak sobie przeglądam te wszystkie stronki „poddanych Bogu” i mam niezły ubaw. Jak co roku Ajsze debatują nad chrześcijańskimi świętami. Niby to Jezus (a) jest w Koranie, a nawet trzeba go szanować, ale już święta z rodziną chrześcijańską to gruba przesada dla Ajszy co to się na „prostej” drodze znalazła. I jak co roku dyskusje o tym czy był synem bożym , kiedy się urodził i jak umarł. Większość muzułmanów tak naprawdę nic nie wie o Muhammadzie (s) bo te „biografie” przetłumaczone na język polski to rzeczywiście się nadają tylko dla tych Ajszek, a już nie wspomnę o tym „porządku” w hadisach. i to wszystko w przerwach między zajadaniem karpia i pierogów z grzybami:)

„wszelka próba „unieważnienia Jezusa”, usunięcia go z naszej kultury pod takim oto pretekstem lub na takiej oto zasadzie, iż nie wierzymy w Boga, w którego on wierzył – wszelka taka próba jest śmieszna i jałowa.
Próba taka jest tylko dziełem ludzi ciemnych, którzy wyobrażają sobie, że sam prostacki zapisany ateizm nie tylko może wystarczyć jako pogląd na świat, ale może ponadto upoważniać do tego, by dowolnie, wedle własnego doktrynerskiego zamysłu, okrawać tradycję kulturalną”

„Czy był Bogiem? Nie mam pojęcia. Ale jeśli jakiś Boży człowiek żył kiedykolwiek na tej ziemi, był nim On”

Leszek Kołakowski

Wkrótce na blogu zrobię mu osobny tag

Reklamy